خانه » پهنای باند اختصاصی

پهنای باند اختصاصی

پهنای باند اختصاصی (Dedicated) یا اینترنت سازمانی ، از نظر کمی و کیفی  مطمئن‌ترین روش ارتباط با شبکه  اینترنت برای سازمان‌ها و شرکت‌ها است .

سرویس پهنای باند اختصاصی نوعی از پهنای باند است که منحصرا در اختیار کاربر و سازمان است ، از این رو حتی در اوج مصرف اینترنت نیز سرعت اینترنت بلوط ، همچنان بسیار بالا است و شما افت سرعت را تجربه نخواهید کرد.

لازم به ذکر است که پهنای باند اختصاصی معمولاً از نوع متقارن است. این بدان معنی است که اتصال می تواند داده ها را با همان سرعت بالا ارسال و دریافت کند. و به عبارتی دیگر سرعت دانلود و آپلود آن یکسان است.

پهنای باند اختصاصی

پهنای باند اختصاصی چیست؟

اینترنت اختصاصی (یا پهنای باند اختصاصی ) ؛ به حجم داده‌ای اشاره می‌کند که توانایی آن را دارد که در یک زمان مشخص از طریق یک شبکه کامپیوتری و یا اتصال به اینترنت ارسال گردد و با سایر مشتریان به اشتراک گذاشته نمی شود. در حالی که معمولاً با قیمت‌های بالاتری عرضه می‌شود، ویژگی‌های تجاری و سرعت بالاتری نسبت به بسیاری از جایگزین‌های دسترسی به اینترنت را برای مشترک ارائه می‌کند.

پهنای باند اختصاصی – کاربردها و مزایای آن

پهنای باند اختصاصی ، پهنای باندی است که صرفاً برای استفاده از یک مشترک، معمولاً یک تجارت، رزرو شده است.

حلقه‌بندی پهنای باند تضمین می‌کند که کسب‌وکار همیشه همان توان بالای داده را دارد، صرف نظر از اینکه سایر مشترکین ممکن است با اتصالات خود چه کنند. برخلاف اتصالات پهنای باند، در زمان اوج مصرف هیچ افتی در توان داده وجود ندارد.

پهنای باند اختصاصی معمولاً متقارن است. این بدان معنی است که اتصال می تواند داده ها را با همان سرعت بالا ارسال و دریافت کند.

چنین اتصالاتی بیش از یک نرخ بالا و قابل پیش بینی از داده ها را در سراسر ارائه می دهند. آنها تمایل دارند تاخیرهای کمی در انتقال داده (تاخیر) latency و تغییرات کم در آن تاخیر (جتر) jitter ایجاد کنند. هزینه اتصال اختصاصی به محل اتصال و میزان پهنای باند مورد نیاز بستگی دارد.

اینترنت سازمانی

اینترنت سازمانی بر پایه پهنای باند اختصاصی بنا شده ؛ پهنای باند اختصاصی با اتصالی که به طور خاص برای شما فراهم می‌کند در مقابل اینترنت اشتراکی که در آن شما پهنای باند خود را با سایر کاربران به اشتراک می‌گذارید، قرار می‌گیرد.

تفاوت بین پهنای باند و توان عملیاتی :

منظور از پهنای باند (bandwidth) شبکه ، به حداکثر مقدار داده ای اشاره دارد که می تواند از طریق یک شبکه یا کانال ارتباطی در یک بازه زمانی معین منتقل شود. توان عملیاتی (Throughput) به مقدار واقعی داده ای اشاره دارد که در یک دوره زمانی معین از طریق یک شبکه یا کانال ارتباطی منتقل می شود.

ویژگی های سرویس پهنای باند اینترنت بلوط (اینترنت سازمانی) :

  • عضو  RIPE جهت اختصاص IP Address به مشترکين
  • ارسال و دریافت اطلاعات به صورت متقارن (اینترنت متقارن)
  • بهترین زمان پاسخ (Ping)
  •  Route و تعین مسیر از طریق پروتکل مسیریابی BGP
  •  انتقال از بستر بی‌ سیم Wireless
  •  برنامه مانیتورینگ جهت مشاهده وضعیت سرویس
  • امکان افزایش  در هر زمان از شبانه روز
  •  پشتیبانی ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته