خانه » بلاگ » اینترنت اشتراکی چیست؟

اینترنت اشتراکی (SIA) چیست؟

اینترنت اشتراکی

اینترنت اشتراکی (SIA) ؛ تئوری پشت اینترنت اشتراکی ارائه اینترنتی با قیمت ارزان تر بوده است. به موجب پهنای باند اشتراکی تعدادی از مصرف کنندگان به یک اتصال اینترنت دسترسی دارند که میزان سرعت و هزینه آن اتصال بین مصرف کنندگان تقسیم می‌شود.

ممکن است سرویس اینترنت اشتراکی با ضمانت ارائه سرعت های بالایی معرفی شود. نکته ای که باید در نظر داشت این است که ممکن است این سرویس با تضمین ارائه سرعت بالایی پیشنهاد شود اما آن مقدار حداکثر سرعتی است که بین مصرف کنندگان تقسیم می شود. از آنجا که سرعت دسترسی به اینترنت به اشتراک گذاشته می‌شود، پهنای باند موجود بین همه کاربران همزمان تقسیم می‌شود؛ درنتیجه در صورتی که تعداد زیادی از مصرف کنندگان به صورت همزمان از اتصال اینترنت خود استفاده ‌کنند، سرعت کم‌تری را تجربه خواهند کرد.

مزایا و معایب اینترنت اشتراکی

اینترنت اشتراکی برای مصرف کنندگانی مناسب است که به ندرت فعالیت های آنلاین حیاتی و مهم انجام می دهند. در واقع به افرادی پیشنهاد می شود که فقط برای جستجو در اینترنت یا استفاده از شبکه های اجتماعی به اتصال اینترنت نیاز دارند؛ اما به افرادی مانند گیمرها که کیفیت سرعت در فعالیت آن ها تاثیر گذار است پیشنهاد نمی شود.

اگرچه هزینه اینترنت اشتراکی به نسبت سایر سرویس های اینترنتی بسیار پایین تر است، اما استفاده از آن به کسب و کارهای بزرگ پیشنهاد نمی شود. اگر کسب و کار بزرگی دارید حتماً باید این مورد را بررسی کنید که اگر از سرعت اینترنت کاسته شود، خدشه ای به کار شما وارد نمی کند؟ آیا پایداری و کیفیت سرعت برای شما اهمیت دارد؟ اگر پاسختان به این سوالات مثبت است بهتر است از اینترنت اختصاصی استفاده بفرمایید.

دسترسی به اینترنت مشترک مشابه دسترسی به اینترنت پهنای باندی است که در خانه پرداخت می‌کنید، جایی که همه مشترکین سرویس پهنای باند را به اشتراک می‌گذارند. اگر کسب و کار شما مشترک یک اتصال اشتراکی ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه باشد، احتمالاً در دوره های اوج ترافیک تجاری، پهنای باند بسیار کمتری دریافت خواهد کرد. به تمام آن مواقعی فکر کنید که در اوایل بیماری همه گیر با تماس های ویدئویی کنفرانس مشکل داشتید. احتمالاً به این دلیل است که شما روی یک طرح دسترسی به اینترنت مشترک کار می‌کردید.

عالی برای شما

کارشناسان در بلوط تجربه زیادی در پیمایش  دسترسی به اینترنت کسب و کار دارند و ما می توانیم همه گزینه های موجود برای سازمان شما را بررسی کنیم. ما همچنین شبکه بی سیم مقیاس پذیر خود را ارائه می دهیم که به طور مداوم در تلاش برای ارتقا و گسترش آن هستیم. از آنجایی که کسب‌وکارها به برنامه‌ریزی آینده محیط‌های کاری خود ادامه می‌دهند، اکنون زمان مناسبی است تا به این فکر کنید که چه نوع ارتقای فناوری را می‌توانید برای افزایش بهره‌وری اجرا کنید.

برای دریافت  مشاوره رایگان و امکان سنجی در محل مورد نظرو اطلاع از تعرفه‌ها می‌توانند با شماره تلفن ۳۳۳۷۸۹۰۰ (۰۴۱) تماس حاصل فرمایند.