خانه » خدمات ابری

خدمات ابری

خدمات ابری

خدمات ابری ؛ چرا از خدمات ابری استفاده کنیم؟ وقتی از خدمات ابری استفاده می‌کنید، می‌توانید مدیریت زیرساخت‌ها را کنار بگذارید و به جای آن فقط روی استفاده از آن تمرکز کنید. ارائه‌دهنده‌ای که انتخاب می‌کنید طیف وسیعی از فعالیت‌ها را پشتیبانی می‌کند، مانند پردازش و تبادل برنامه، ذخیره‌سازی و مدیریت داده‌های شما. با استفاده از این سرویس‌ها، کاربران مجاز شما می‌توانند بدون نیاز به بخش فناوری اطلاعات شما برای نظارت، نگهداری یا پشتیبان‌گیری از فعالیت، ارتباط برقرار کنند، همکاری کنند، پروژه‌ها را مدیریت کنند، و تجزیه و تحلیل داده‌ها، پردازش، اشتراک‌گذاری و ذخیره‌سازی را انجام دهند.

مزایای خدمات ابری چیست؟

با استفاده از خدمات رایانش ابری، مشترکین از طریق ایستگاه های کاری، لپ تاپ ها، تبلت ها و گوشی های هوشمند به منابع آنلاین دسترسی پیدا می کنند که برای محافظت از داده ها و دارایی های میزبانی شده در ابر پیکربندی شده اند. خدمات ابری با یک مدل پرداخت هزینه، روشی کم‌هزینه برای تطبیق با افزایش تقاضا به‌طور مؤثرتری نسبت به خدمات محاسباتی داخلی ارائه می‌دهند.

چگونه از خدمات ابری استفاده می شود؟

قدرت، انعطاف‌پذیری و چابکی سرویس‌های ابری منجر به استفاده‌های بی‌شماری شده است که هر روز تعداد بیشتری از آنها اختراع می‌شوند.

ایمیل

ایمیل : شاید اولین سرویس ابری ارائه شده، ایمیل نیازی به نصب نرم افزار بر روی دستگاه محلی نداشته باشد تا بتوان از آن استفاده کرد. خود برنامه در فضای ابری میزبانی می شود – یک مورد استفاده از SaaS.

تجزیه و تحلیل داده های بزرگ: داده های بزرگ به حجم عظیمی از اطلاعاتی که کسب و کارهایی مانند آمازون و فیس بوک برای درک رفتار خرید انسان جمع آوری می کنند، اشاره دارد. اکنون، اکثر شرکت ها از داده های مشتریان خود برای تصمیم گیری در مورد فروش، بازاریابی، تحقیق و توسعه و موارد دیگر استفاده می کنند. استفاده از سرویس‌های ابری برای ذخیره، مدیریت و تجزیه و تحلیل این داده‌ها یک مزیت قدرتمند را ارائه می‌دهد – یک مورد استفاده IaaS.

توسعه نرم‌افزار

توسعه نرم‌افزار : به دلیل انعطاف‌پذیری ابر، کاربران می‌توانند محیط‌هایی بسازند، آن‌ها را آزمایش کنند و به سرعت آن‌ها را خراب کنند. آنچه قبلاً ماه ها طول می کشید تا ارائه شود، اکنون می تواند تنها چند دقیقه طول بکشد، که یک سناریوی عالی برای فرآیندهای بسیار تکراری، مانند توسعه نرم افزار است. با PaaS، توسعه‌دهندگان نیازی به تعمیر و نگهداری ندارند، بنابراین می‌توانند روی توسعه تمرکز کنند.

پشتیبان گیری و بازیابی فاجعه

پشتیبان گیری و بازیابی فاجعه : با استفاده از IaaS، می توانید به فضای ذخیره سازی تقریباً نامحدودی با سیاست های مدیریت چرخه عمر داده داخلی دسترسی داشته باشید. با استفاده از یک سرویس ذخیره سازی عمیق داده، می توانید یک فرآیند پشتیبان گیری و بایگانی داده ها را برای هر داده ای که بیش از ۳۰ روز از عمر آن می گذرد، پیاده سازی کنید. دقیقاً به همین ترتیب، تا زمانی که به اینترنت دسترسی دارید، مهم نیست که چه اتفاقی برای تأسیسات شما می افتد، به داده ها دسترسی خواهید داشت.

میزبانی وب

میزبانی وب : سازمان ها اغلب از IaaS برای میزبانی وب استفاده می کنند تا بتوانند بار ترافیک را در چندین سرور متعادل کنند و با نوسانات ترافیک، به سرعت و به طور خودکار افزایش یابند. توانایی تهیه و پیاده‌سازی مقیاس‌بندی خودکار کل فرآیند را ساده می‌کند و بسیاری از ورودی‌های اداری و نگهداری مورد نیاز را از بین می‌برد.

چه نوع خدمات ابری در دسترس است؟

در زیر سه نوع اصلی از خدمات محاسبات ابری موجود است. در هر مورد، ارائه دهندگان خدمات زیرساخت ابری زیرین را حفظ می کنند. منابع محاسباتی دیگر را می‌توان بر اساس نیاز مشترک، توسط ارائه‌دهنده مدیریت کرد یا خیر.

خدمات ابری
نرم افزار به عنوان یک سرویس (SaaS)

نرم افزار به عنوان یک سرویس (SaaS)

ارائه‌دهندگان استفاده از نرم‌افزار خود را که روی زیرساخت ابری اجرا می‌شود، به مشترکین پیشنهاد می‌دهند، به این معنی که برنامه می‌تواند به طور گسترده توزیع شود و قابل دسترسی باشد. انواع متداول فناوری‌های تجاری که توسط فروشنده SaaS میزبانی می‌شوند شامل مجموعه‌های بهره‌وری، نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)، نرم‌افزار مدیریت منابع انسانی (HRM) و نرم‌افزار مدیریت داده‌ها هستند. کاربران این امکان را دارند که از طریق یک رابط برنامه یا یک رابط مشتری نازک، مانند مرورگر وب، به برنامه(ها) دسترسی داشته باشند. با استفاده از این سرویس، مشترکین فقط به دسترسی و استفاده از نرم افزار محدود می شوند. ارائه دهنده همه چیزهای دیگر را مدیریت می کند: مدیریت و کنترل شبکه، سرورها، سیستم عامل ها، ذخیره سازی، مجازی سازی، داده ها، میان افزارها و حتی قابلیت های برنامه های کاربردی فردی. برنامه‌های SaaS معمولاً به گونه‌ای طراحی می‌شوند که استفاده از آن برای مخاطبان گسترده‌تر ساده باشد.

پلتفرم به عنوان یک سرویس (PaaS)

با PaaS، کنترل کاربران کمی بیشتر از SaaS است زیرا کاربران از سیستم عامل به بالا به یک چارچوب دسترسی پیدا می کنند. PaaS به کاربران اجازه می دهد تا برنامه های کاربردی خود را با زبان های برنامه نویسی، کتابخانه ها، سرویس ها و ابزارهای پشتیبانی شده توسط ارائه دهنده، روی زیرساخت ابری قرار دهند. مشترک بر برنامه های کاربردی، داده ها، و احتمالاً تنظیمات پیکربندی برای محیط میزبانی برنامه کنترل دارد. اما شبکه، سرورها، سیستم عامل ها و ذخیره سازی توسط ارائه دهنده مدیریت و کنترل می شوند.

پلتفرم به عنوان یک سرویس (PaaS)

زیرساخت به عنوان یک سرویس (IaaS)

با استفاده از IaaS، مشترکین می توانند یک محیط کامل را با پیکربندی یک شبکه مجازی که از شبکه های دیگر تقسیم شده است، معماری کنند. در این محیط، کاربران یک سیستم عامل را اجرا می کنند و پردازش، ذخیره سازی، شبکه ها و دیگر منابع محاسباتی اساسی مورد نیاز برای اجرای نرم افزار بر روی زیرساخت ابر را فراهم می کنند. با IaaS، مشترک ممکن است کنترل محدودی بر اجزای شبکه انتخابی (مانند فایروال های میزبان) نیز داشته باشد. برخی از ارائه دهندگان خدماتی مانند نظارت، اتوماسیون، امنیت، تعادل بار و انعطاف پذیری ذخیره سازی را نیز ارائه می دهند.

زیرساخت به عنوان یک سرویس (IaaS)

هر چیزی به عنوان سرویس (XaaS)

چندین مدل خدمات دیگر نیز به عنوان XaaS تعریف شده‌اند که به طور دقیق در سه دسته بالا قرار نمی‌گیرند. آنها اساساً هر چیزی به عنوان خدمات هستند و اغلب به ارائه های محدودتر محدود می شوند. بازیابی فاجعه به عنوان یک سرویس، ارتباطات به عنوان یک سرویس، و نظارت به عنوان یک سرویس نمونه های خوبی هستند.

چرا بلوط را برای خدمات ابری انتخاب کنید؟

سرویس‌های ابری بلوط شامل پلتفرم، برنامه‌ها و سرویس‌های داده میزبان و مدیریت شده است که زمان را برای ارزش‌گذاری و کاهش هزینه عملیاتی و پیچیدگی ارائه برنامه‌های کاربردی ابری تسریع می‌کنند. هسته اصلی سرویس‌های ابری بلوط نسخه‌های خدمات ابری بلوط هستند که به‌عنوان پلت‌فرم‌های کاربردی کلید در دست از ارائه‌دهندگان بزرگ ابری در دسترس هستند. سازمان‌ها می‌توانند با اطمینان برنامه‌ها را با یک تجربه کارآمد در میان سرویس‌ها و محیط‌های ابری ترکیبی بسازند و مقیاس‌بندی کنند در حالی که بلوط بقیه موارد را مدیریت می‌کند.

چطور میتوانیم کمک کنیم؟

خدمات ابری

عالی برای شما

سرویس خدمات ابری بلوط مناسب :

  • شرکت‌ها و سازمان‌ها
  • مراکز داده
  • شرکت‌ها و ارگان‌های دولتی
  • سازمان‌ها و صنایع
  • کسب‌وکارهای بزرگ آنلاین
  • کاربران خانگی

تعرفه خدمات ابری

بلوط با ارائه سرویس‌های متنوع امکان انتخاب سرویس بر اساس نیازتان را به شما می‌دهد. جهت اطلاع از تعرفه خدمات ابری می‌توانید با واحد خدمات ابری بلوط تماس بگیرید.